POPULARNE MARKI MĘSKICH PERFUM

POPULARNE MARKI MĘSKICH PERFUM
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie mężczyźni sięgają po perfumy równie chętnie co kobiety, bowiem chcą dbać o swój wizerunek i posiadać własny styl. Z tego względu wyłania się grupa producentów, po których produkty najchętniej sięgają panowie.

Jakie powinny być perfumy dla mężczyzny?

Wiele zależy oczywiście od charakteru i upodobań danej osoby, lecz co do zasady większość mężczyzn nie jest raczej zadowolona z perfum o nutach słodko owocowych czy tym bardziej kwiatowych. Nie sprawdzą się zatem aromaty pomarańczy, różane czy z białych kwiatów. Niektórzy preferują na przykład akcenty orientalne (często przyprawowe), lecz są to już bardzo indywidualne gusta i raczej nie wpisują się w ogólne trendy. Nie jest też prawdą, że koniecznie każdy facet będzie się skłaniał ku ciężkim i mocnym zapachom, by podkreślić, że jest macho.

W związku z tym dużą popularnością cieszą się produkty nieco wyraźniejsze (ale nie przesadzone) lub też orzeźwiające i uniwersalne zapachy. Wybór nie jest zatem łatwy, a decyzje często podejmowane są też pod kątem tego co będzie odpowiadało partnerce. Jest jednak pewna gama produktów, które okazują się specjalne trafione i popularne wśród panów.

Po które perfumy najchętniej sięgają mężczyźni?

Marką, która mocno kojarzy się z płcią męską i cieszy się niesłabnącą popularnością jest Hugo Boss, który posiada w swojej ofercie produkty o różnym wariancie cenowym i nie schodzą one z listy najlepiej sprzedających się perfum w największych drogeriach.

Dużą renomą cieszy się także Armani, który oferuje zarówno mniej, jak i bardziej intensywne zapachy, czym wpisuje się w potrzeby wielu klientów. Wśród marek, które często są wybierane u pań, a więc Calvin Klein i Chanel, także pojawiają się pojedyncze produkty przeznaczone dla drugiej płci, które spotykają się potem z dużym uznaniem.

Ciekawym wyborem jest również Versace, który wyróżnia się przy tym wyjątkowymi butelkami, a hitem wśród panów jest produkt Eros, właśnie spod tego szyldu. Dużą gamę męskich perfum oferuje także Yves Saint Laurent, w szczególności w ramach serii L’Homme.

W ostatnich latach rewelacją na rynku środków dla panów okazały się także perfumy Sauvage od Diora, które nieprzerwanie utrzymają się na szczytach list sprzedaży, bowiem dostępne są w korzystnych cenach, a charakteryzuje je stonowany, lecz bardzo przyjemny, odświeżający zapach.

Jak widać rynek perfum dla mężczyzn jest dość mocno rozbudowany, bowiem wymienione zostały jedynie najbardziej popularne marki, a i tak zebrało się ich dość dużo. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem perfum na prezent to w pierwszej kolejności warto się zastanowić nad postawą danej osoby. Jeżeli jest to mężczyzna tętniący testosteronem, zdecydowany i porywczy, to prawdopodobnie spodoba mu się jakiś mocniejszy zapach.

W przeciwnym razie lepiej postawić na coś bardziej stonowanego, bowiem spokojniejsi przedstawiciele płci męskiej raczej nie przepadają za spryskiwaniem się bardzo intensywnymi perfumami. Optymalne rozwiązanie z pewnością znajdzie się wśród tych najbardziej popularnych marek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*