Jakość, nie ilość – sprawdź, jak kupować dobrej jakości kosmetyki

Jakość, nie ilość – sprawdź, jak kupować dobrej jakości kosmetyki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach żyjemy bardzo szybko. W związku z tym nasze jedzenie, ubrania oraz kosmetyki produkowane są w szybkim tempie, a co za tym idzie, są niskiej jakości. Ma to ogromny wpływ na nasze zdrowie, a także kondycję naszej skóry. Tanie, masowo produkowane kosmetyki, zawierają często substancje mające negatywny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Zobacz, jak rozpoznać wysokiej jakości kosmetyki i jak je kupować. 

Jakość = trwałość

Jakość kosmetyku ma ogromny wpływ na jego trwałość i pigmentację. Jeśli wybieramy wysokiej klasy kosmetyki znanej marki, polecane przez specjalistów i internautów, mamy większą pewność, że dany produkt będzie zadowalającej jakości, a co za tym idzie, trwałości i skuteczności. Na przykład lakiery hybrydowe mogą mieć bardzo różną konsystencję, rozprowadzać się w różny sposób oraz w inny sposób przylegać do płytki paznokcia. Wszystkie te czynniki mają ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu użytkowania, lecz także dla bezpieczeństwa. Jeśli lakier za bardzo ściąga płytkę paznokcia, może okazać się, że zdjęcie go bez uszczerbku na stanie paznokci jest niemożliwe. Sytuacja może być też odwrotna – lakier może nie trzymać się paznokcia, łuszczyć się i odpryskiwać zaraz po nałożeniu. Dlatego należy przykładać wagę do jakości oraz opinii użytkowników danego produktu. Świetnej jakości lakiery hybrydowe Colors by Chiodo PRO mają nie tylko bardzo pozytywne opinie, lecz także bardzo przystępne ceny.

Jakość = skuteczność

Dobre jakościowo kosmetyki to także gwarancja ich skuteczności. Komercyjne kosmetyki bardzo często mają bardzo niskie stężenie składników aktywnych, by każdy konsument mógł ich używać w bezpieczny sposób. Często najwyższe dopuszczalne stężenie danego składnika jest znacznie wyższe, ale nie dla każdego bezpieczne. Warto więc wybierać kosmetyki produkowane nie komercyjnie, a profesjonalnie, przez ludzi, którzy znają się na temacie, dla ludzi, którzy wiedzą, jak używać danych produktów. Wtedy rodzaj i ilość składników odżywczych może być wyższa, dopasowana do konkretnych potrzeb klienta. Również naturalne kosmetyki są często skuteczniejsze od tych, dostępnych w każdej drogerii. Dzieje się tak, ponieważ to ekstrakty, oleje oraz masła roślinne często są aktywnymi składnikami w produktach drogeryjnych. Dzięki zawartości wyłącznie tych składników, kosmetyk będzie skuteczniejszy. Szeroki wybór kosmetyków naturalnych znajdziesz na https://andromeda-sklep.pl/naturalne-kosmetyki-do-mycia-twarzy.

Cena ≠ jakość

Częstą pułapką, w jaką wpadamy, jako konsumenci jest myślenie na zasadzie drogie, czyli dobre. Niestety często zdarza się, że jesteśmy w ten sposób wykorzystywani przez producentów. Bardzo drogi kosmetyk znanej marki może mieć gorszy skład i być mniej skuteczny od tańszego o kilkaset złotych produktu. Dlatego zawsze warto czytać składy i nie dać się okradać producentom. Oczywiście, bywa i tak, że za lepszy jakościowo produkt trzeba zapłacić więcej, jednak często okazuje się, że płacimy za opakowanie i logo luksusowej marki, a nie za skuteczny kosmetyk.

Jakość kosmetyku to jego trwałość, wydajność, skuteczność, a także bezpieczeństwo użytkowania. Tanie kosmetyki lub podróbki znanych produktów zawierają często tanie i słabe jakościowo składniki, które mogą wpłynąć negatywnie na stan skóry, a nawet zagrażać zdrowiu! Nie warto oszczędzać na kosmetykach, ale należy pamiętać, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czytanie składów oraz znajomość działania poszczególnych składników aktywnych, to klucz do kupowania wysokiej jakości kosmetyków.

Przeczytaj też: MINIMALIZM W KOSMETYCZCE – KTÓRE PRODUKTY NIE SĄ W NIEJ NIEZBĘDNE?

Zdjęcie główne: Orawan/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*